Žlugę futbolo klubai pasaulyje nėra jokia naujiena, tačiau ar kada susimąstėte apie atvejus, kai dingsta miestai, kuriuose tie futbolo klubai egzistavo?
Jūsų dėmesiui pradingusių futbolo klubų miestų dešimtukas:
Famagustos „Anorthosis“ (Kipras)

Famagusta – miestas Turkų valdomoje Šiaurės Kipro dalyje. Šiuo metu didelė dalis miesto viešuomenei nėra prieinama, teritorija kontroliuoja turkų kariuomenė, o pats miestas tarytum vaiduoklis su tuščiais ir apleistais pastatais.
Tačiau klubas gyvuoja! 1974 m. įvyko Turkijos invazija ir klubui teko palikti namus. Komanda persikėlė į Larnaką, tačiau ir šiandien Kipro aukščiausioje lygoje galite rasti būtent Famagustos, o ne Larnakos „Anorthosis“.
Ordos Kangbashi (Kinija)
Po 10 metų mieste gyveno vos 10 proc. nuo numatyto 4 mln. gyventojų skaičiaus ir tik pastaraisiais metais po milžiniškų vyriausybės pastangų gyventojų skaičius ėmė didėti. Tačiau klubas mirė net nepradėjęs gyvuoti.
Tolimos „FC Fenix“ (Kolumbija)

1985 metų lapkričio 13 dieną pasaulį sukrėtė žinia apie nelaimę Kolumbijoje. Išsiveržė Andų kalnų grandinėje esantis Ruiso ugnikalnis ir visiškai sugriovė Armero (Tolimos regiono) miestą. Tąkart žuvo 25.000 žmonių. Tos tragedijos simboliu tapo 13 metų žuvusi mergaitė Omayra Sánchez.
Miesto klubas, žinoma, taip pat turėjo žlugti. Tačiau jis persikėlė į Guayabalą , persivadino į Feniksą ir toliau primena Armerą bei Tolimą.
Belčitės „CD Belchite 97“ (Ispanija)

Belčitė – senas Ispanijos miestas, kuris, savo nelaimei, pilietinio karo metu atsidūrė tarp dviejų ideologijų, tarp dviejų kariuomenių ir tarp dviejų ugnių. Po Franko vadovaujamų fašistų ir respublikonų kautynių iš miesto liko griuvėsiai, kurie neatstatyti iki šiol ir primena mums žiaurias karo pamokas.
Nors klubas dar kurį laiką gyveno, visgi 1949 metais išnyko. Po ilgų dešimtmečių jis prisikėlė Saragosoje ir šiuo metu rungtyniauja trečiajame Ispanijos divizione.
„US Oradour Sur Glan“ (Prancūzija)

Oradour Sur Glanas – kaimas vidurio Prancūzijoje, netoli Limožo. Antrojo pasaulinio karo metais naciai išžudė visus 642 jo gyventojus, įskaitant moteris ir vaikus. Kaimas buvo atstatytas šalia tragedijos vietos, tačiau senojo kaimo griuvėsiai šiuo metu yra atviras žiaurumo muziejus.
Naujo vietoje, praėjus 5 metams nuo žudynių, įsikūrė kaimo pavadinimo futbolo klubas, kuriame pirmuosius žingsnius žengė prancūzų centro gynėjas Sebastien‘as Puygrenier.
Agdamo „Qarabag FK“ (Azerbaidžanas)

Agdamas – miestas Karabacho papėdėje. Nors klubas persikėlė į Baku, visuomet pabrėžiama, jog jis yra tremtyje ir atstovauja Agdamui. Tai daugiausiai titulų turintis ir nuolat Europos taurėse dalyvaujantis Azerbaidžano klubas.
„Al-Rashid“ (Islamo valstybė)
Sirijos šiaurės miestas Raka nuo 2014 iki 2017 metų buvo tapęs Islamo valstybės sostine. Užgrobto miesto stadione rungtyniavo ir „Al - Rashid“ komanda. Islamo valstybės neliko, miestas iki pamatų subombarduotas, nebėra kam mušti ir švęsti įvarčius.
„Club Gauchos Epecuén“ (Argentina)
Villa Epecuén buvo turistinis kaimelis Argentinoje, kuris turėjo ir savo komandą ir labai perspektyvią jaunimo komanda. 1985 metais kaimelį, kartu su stadionu, užliejo potvynis. Nei miestas, nei komanda neatsikūrė.
Pripetės „Stroitel“ (Ukraina)

Klubas 1986 metų balandį ruošėsi regioninės taurės pusfinaliui, tačiau Černobylio katastrofa sugriovė miestą, klubą, o Avangardo stadionas tapo ekstremalių turistų lankomu objektu.
„Lusail Sports Club“ (Kataras)

Priešingai nei aptartų klubų mietai, šio klubo miestas dar nėra pastatytas. „Lusail Sports Club“ – Kataro antrojo diviziono komanda, kuri atstovauja 2022 pasaulio čempionato finalą priimsiantį miestą. Miestas statomas nuo nulio apie 40 km. Nuo Doho. Numatoma, kad Luisaile gyvens apie 450.000 žmonių, iš kurių apie 200.000 bus nuolatiniai gyventojai.