Turkijos prezidentas Erdoganas puikiai supranta futbolo galią ir svarbą Turkijoje. Pats buvęs pusiau profesionalus žaidėjas, Erdoganas nuo futbolo nenutolo ir įgijęs aukščiausią politinę valdžią.
Susipažinkime su šiuo metu Turkijos čempionate užtikrintai pirmaujančia Basaksehir. Pirmas signalas, kuris sukelia abejones, kad su šiuo klubu kažkas ne taip, yra Turkijos mastais ypač menkas namų rungtynių lankomumas. Šalyje, kurioje populiariausių komandų ateina palaikyti virš 30.000 žiūrovų, atrodo keista, kad stipriausia čempionato komanda nesurenka ir penkių tūkstančių.
Basaksehir galima vadinti vyriausybės valdomu klubu. Negausūs komandos sirgaliai palaiko ne tik klubą, bet ir vyriausybę. Komandą nuolat lydi palankūs teisėjų sprendimai ir dėl to kylantys skandalai. Užtikrinta vyriausybės parama leido komandai įsigyti ryškių žvaigždžių, greitai demonstruoti gerus rezultatus ir rimtai pretenduoti į Čempionų lygos vietą. Visgi panašu, kad šio klubo tikslas yra grynai komercinis. T.y. Vyriausybės pinigais sukurti patrauklų pirkėjams produktą ir jį paduoti. Nauji pirkėjai (spėjama, kad jie bus iš Kataro) gaus patogią vietą Stambule, Čempionų lygos rinkos galimybes ir stipriausią Turkijos komandą. Labiau politiniams tikslams skirti kiti futbolo projektai. Osmanlispor taip pat su Vyriausybe siejamas klubas, kuris trumpam iškrito iš aukščiausios lygos. Klubo pavadinimas su aliuzija į Osmanų imperijos paveldą ir islamą. Kitas vyriausybinis klubas - Kasimpasa. Pasirinktas pagal Erdogano gimimo vietą, o stadiono pavadinimas - „Recep Tayyip Erdoğan“
Štai toks „nemaišykime sporto su politika“ kontekstas Turkijoje.
Labai dėkojame už informaciją tikram Turkiško futbolo ekspertui Sercan Saylik
