Turbūt geriausiai žinomas „karališkasis“ futbolo klubas yra „Real Madrid“. Taip klubas yra vadinamas ne be priežasties – tai yra tituluočiausias klubas iš visų „realų“. Madrido klubui dar 1920 m. karaliaus raštu šalia „Madrid” buvo pridėtas žodis „Real“. Žodis „Real“ išvertus į lietuvių kalbą reiškia „karališkas“.
Ispanijoje karališkasis vardas klubui būdavo suteikiamas tuomet, kai šis karaliui pasiūlydavo tapti klubo garbės prezidentu.
Klubo atstovai informuodavo monarchą apie jam suteiktą garbės prezidento statusą. Šis, jei priimdavo paskirtą titulą, atsakydavo teigiamai ir tuomet šalia komandos pavadinimo būdavo suteikiamas „Real“ vardas bei pridedamas karūnos simbolis logotipe.
Iš viso Ispanijoje yra daugiau nei 20 klubų su pavadinimu „Real“. Tai „Real Sociedad“, „Real Betis Balompié“, „Real Club Deportivo de La Coruña“, „Real Club Deportivo Español“, „Real Zaragoza“ ir t.t.
Tačiau kitoje monarchijoje – Didžiojoje Britanijoje – „karališkųjų“ vardo neturi nei vienas klubas. Čia „karališkaisiais“ pramintas tik „FC Reading“. Tačiau tokį pavadinimą klubas turi tik dėl to, jog yra Berkšyro grafystėje, kurią 1957 m. karalienė yra pripažinusi karališkąja Berkšyro grafyste dėl ten esančios ir karūnai priklausančios Vindzoro pilies.
Lenkijoje, Ekstraklasa lygoje, yra dvi komandos, Balstogės „Jagellonia“ ir Glivicų „Piast“, kurios turi sąsajų su karališkosiomis dinastijomis. Lietuviams puikiai pažįstama Balstogės „Jagiellonia“ yra pavadinta Jogailaičių dinastijos garbei (Lenkiškai Jagiello reiškia Jogaila, o Jagiellonia - Jogailaičiai). Tad Algirdo sūnaus, Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Jogailos pradėta dinastija toliau garsinama Lenkijos futbolo kulbe, kuriame žaidė visas būrys Lietuvos futbolininkų.
Tuo tarpu praėjusio sezono Lenkijos aukščiausios lygos laimėtojo „Piast“ vardas skirtas pagerbti Piastus – pirmąją istorinę karališkąją lenkų dinastiją.
Belgijoje dar kitaip. Belgijoje visi klubai, priklausantys šalies futbolo asociacijai ir sulaukę 50-ies gyvavimo metų turi teisę pasivadinti „royal“. Tokį vardą turi „Royal Sporting Club Anderlecht“, žinomas kaip „RSC Anderlecht“, „Club Brugge KV“ (KV yra akronimas olandų kalba, reiškiantis Koninklijke Vereniging – „Karališkoji draugija”). Taip pat karališkuoju vadinamas ir seniausias šalies klubas Antverpeno „Royal“ (Royal Antwerp F.C.).
Belgijos futbolo federacija taip pat turi karališkąjį vardą ir vadinasi Karališkąją Belgijos futbolo asociacija.
