Return to site
Return to site

Bruno Fernandesas: kelias iki „Manchester United“ lyderio vaidmens

Jose Fernandesas, „Manchester United“ žvaigždės Bruno Fernandeso tėvas, turėjo sukti galvą, kaip išlaikyti žmoną bei tris vaikus. Tuo metu Portugalijoje buvo fiksuojamas aukštas nedarbo lygis, o keli milijonai portugalų laimės ieškojo emigravę į užsienį.
Bruno tėvas nusprendė, jog šeimai Šveicarijoje bus geriau. Ten buvo galima tikėtis pastovaus darbo, pakankamai didelio atlyginimo ir geresnių gyvenimo sąlygų. Tačiau iškilo netikėta problema. „Šveicarijoje niekas nemoka žaisti futbolo“ – pareiškė sūnus ir net buvo linkęs pabėgti iš namų, kad išvengtų išvykos.
Tad tėvams teko priimti nelengvą sprendimą. Bruno tėvas su vyresniuoju sūnumi iškeliavo į Šveicariją, o mama su Bruno ir dar vienu vaiku liko Porto priemiestyje, kur „Boavista“ akademijoje Bruno toliau vaikėsi vaikystės svajonių.

2012 metais sužibo viltis, jog rizikingas sprendimas pasiteisino. Tuo metu 17 metų sulaukęs Bruno patraukė italų dėmesį ir už 40.000 eurų persikėlė į Italijos Serie A autsaiderio „Novara“ ekipą.
Bruno Fernandesas į Italiją buvo perkamas kaip centro saugas. „Kas čia per „Captain obvious“? Kaip ką dar jį galėjo pirkti?“ – turbūt pagalvojote. Visgi futbolininkas ugdymas ir formavimasis yra be galo sudėtingas procesas, o dabar jau visam pasauliui gerai žinomas vienas geriausių atakuojančių saugų iki 15 metų žaidė centro gynėju.
Žaisti dešimtojo numerio pozicijoje talentingas paauglys pradėjo „iš bėdos“ nes tiesiog komandoje nebuvo tos pozicijos žaidėjo. Išmokęs „skaityti“ žaidimą, Bruno žinojo kaip kurtis sau erdves ir kaip sukelti galvos skausmą varžovų gynėjams. Savo šansu jis pasinaudojo nepriekaištingai – beveik kiekvienose rungtynėse jis pasižymėdavo įvarčiais ir rezultatyviais perdavimais.
Mama į sūnaus kišenę įdėjo tiek, kiek daugiausiai tuo metu galėjo duoti – 50 eurų – ir septyniolikmetis paauglys Italijoje pradėjo savarankišką gyvenimą. Dėl klubo vidinių taisyklių, kiti žaidėjai nebendravo su Bruno angliškai, tad naujokui teko skubiai mokytis italų kalbos.
Adaptacija neužtruko. Po trijų mėnesių jaunimo komandoje Fernandesas išsikovojo vietą pirmoje komandoje, o sezoną baigė sužaidęs 23 kartus Serie B čempionate.
Fenomenalūs blykstelėjimai patraukė kitų klubų dėmesį. Tuometinė 1500 eurų alga buvo reikšmingai padidinta, Bruno gavo pažadų dėl žaidybinio laiko ir „Udinese“ klubui pavyko parsivilioti jaunąjį portugalų talentą.
Naujasis Bruno komandos draugas, savo kolekcijoje turintis geriausio Italijos žaidėjo bei rezultatyviausio Serie A futbolininko apdovanojimus, Antonio Di Natale apie Fernandesą 2015 metais pasisakė skambiai: „Jis mane erzina. Tiesiog dirgina. Jis toks jaunas, o jau dabar turi gerokai daugiau gebėjimų už bet kurį iš mūsų“.
Visgi ieškodamas ambicingesnės komandos Bruno paliko „Udinese“ ir iškeliavo į „Sampdoria“. Ypač prastas sezonas, vos 10 vieta Italijoje, nesėkmė šalies taurės turnyre, asmeninė kritika dėl prasto taktinio ir fizinio pasirengimo – visa tai nulėmė, kad naujoje komandoje Bruno užtruko vos vienerius metus ir už beveik 9 mln. eurų išvyką grįžo atgal į Portugaliją – šį kartą į „Sporting“ ekipą, kuri atseikėjo šiam klubui milžinišką sumą už naują žaidėjo perėjimą.
Beje po Bruno persikėlimo į Angliją „Sampdoria“ ėmėsi teisinių priemonių, kadangi mano, jog jai priklauso 10 proc. nuo „Manchester United“ sumokėtos sumos. „Sporting“ su tuo kategoriškai nesutinka ir teisine prasme tai labai sudėtingas ginčas.
Bruno buvo nutraukęs kontraktą su „Sporting“ po to, kai ultros įsiveržė į komandos persirengimo kambarį ir daugelį žaidėjų sužalojo. Garsiai nuskambėjusi istorija.
Fernandesą tai rimtai suneramino, jis paprašė žmonos kartu su vaikais persikelti iš Lisabonos į Porto, o pats nutraukė kontraktą su savo naujuoju klubu. Tačiau po kurio Fernandesas apsigalvojo ir buvo pasirašytas naujas kontaktas, tad dabar ir nebeaišku, kokios jo sąlygos turėtų būti taikomos. Palikime tai teisininkams, o mes grįžtame į Fernandeso karjeros etapą „Sportinge“.
Jau pirmame sezone jis tapo geriausiu lygos žaidėju. Dar vėliau - 2018-2019 metų sezone – jo fiksuota statistika verčia išsižioti: 32 įvarčiai, 17 rezultatyvių perdavimų ir visų laikų lygos rekordas. Tapo aišku, Portugalijoje šis žaidėjas neužsibus.
Na o visa kitą puikiai žinote ir jau visus metus galite žavėtis vienu geriausių pasaulio žaidėju ir tvirtu „Manchester United“ lyderiu.

Previous
Kinijos futbolo fiasko
Next
Lietuviškas „Huddersfield Town FC“ akcentas – Linas Treigys
 Return to site
Powered by Strikingly
Create a site with
This website is built with Strikingly.
Create yours today!

This website is built with Strikingly.

Create your FREE website today!

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly