2019/2020 m. Serbijos Superlygoje 4 vietą užėmė pirmą sezoną Aukščiausioje šalies futbolo lygoje žaidusi „Bačka Topola“ (arba tiesiog TSC) komanda. Šis nedideliame šiaurės Serbijos Bačka Topola mieste įsikūręs klubas atstovauja vietos vengrus.

Nors debiutas aukščiausiame šalies futbolo divizione įvyko vos pernai, „Bačka Topola“ nėra naujas vardas futbolo žemėlapyje. Klubą 1913 m. dar tuometinėje Austrijoje-Vengrijoje Bačka Topolos mieste „Topolyai Sport Club“ vardu įkūrė vengras Ištvan Beniš. Po Pirmojo pasaulinio karo šis miestas tapo Serbų, kroatų ir slovėnų karalystės, 1929 m. tapusios Jugoslavija, dalimi, o klubas buvo pervadintas į „Jugoslovenski Atletski Klub“. Antrojo pasaulinio karo metais klubas spėjo kelis sezonus sužaisti Vengrijos antrojoje lygoje, kurioje 1942 m. liko antras, o po Antrojo pasaulinio karo miestui grįžus į Jugoslavijos sudėtį, buvo pervadintas į vengriškąjį „Egyseg“. Taip klubas vadinosi iki pat 1974 m., kuomet, pakeitus pavadinimą dar kartą, jis tapo „FK AIK Bačka Topola“. Ilgus metus miesto komanda žaidė Suboticos regioninėje arba Serbijos lygoje (trečiasis Jugoslavijos divizionas), kol galiausiai 1980 m. pakilo iki Jugoslavijos Antros lygos, kur praleido 5 metus. 1992-1993 m. sezone „Bačka Topola“ buvo pasiekusi Jugoslavijos taurės aštuntfinalį ir tai buvo didžiausias klubo pasiekimas iki praėjusio sezono.
2003 m. klubas buvo atsidūręs ties išnykimo slenksčiu, kuomet dėl finansinių sunkumų buvo paliktos tik jaunimo komandos, tačiau jau po dviejų metų susijungus su šalia Bačka Topolos esančio Bajšos miesto „FK Bajša“ klubu ir pasivadinus „FK Bačka Topola“, pradėta žaisti Vojvodinos šiaurės lygoje, perėmus dalyvavimo teisę iš „FK Bajša“. Maždaug tuo metu buvo pradėta akcentuoti investicijų į jaunimą svarbą ir tai žymėjo klubo sėkmės pradžią: 2011 m. pakylama į trečiąją lygą; prasidėjus investicijoms iš Vengrijos, 2013 m. klubas pervadinamas „TSC Bačka Topola“ (Topolyai Sport Club) ir jau 2017 m. pakyla į antrąją (Serbijos pirmąją) lygą; dar po dviejų metu iškovojama teisė žaisti Serbijos Superlygoje.
Pirmasis sezonas aukščiausiame šalies futbolo divizione buvo įspūdingas, o kad sezone galima nuveikti bus daug, tapo aišku dar pirmojo turo rungtynėse Belgrade, kur „Bačka Topola“ laimėjo prieš vietos „FK Voždovac“ 2-1. Vėliau sezono metu sekė ne vienos geros rungtynės, o bene skambiausia sezono pergalė buvo pasiekta jau atnaujinus čempionatą po koronaviruso pauzės, kuomet birželio 13 d. namuose „Bačka Topola“ 2-0 laimėjo prieš pačią Belgrado „Crvena Zvezda“ ir laikinai buvo pakilusi į trečią turnyrinės lentelės vietą. Tiesa, viltys tapti čempionato prizininkais žlugo paskutiniame ture, prieš kurį Novi Sado „Vojvodina“ ir „Bačka Topola“ turėjo po lygiai taškų, tačiau paskutinėse sezono rungtynėse „Vojvodina“ laimėjo prieš Belgrado „Partizan“ 1-0, o „Bačka Topola“ pralaimėjo Nišo „Radnički“ 1-3 bei liko prizininkų pakopos papėdėje.
Tokio staigaus klubo pakilimo priežastimi tapo išaugusios finansinės injekcijos iš kaimyninės Vengrijos. Šių investicijų į vengrišką futbolą priežastimi tapo nuo 2010 m. ministro pirmininko pareigas užimančio Viktoro Orbano aistra futbolui, kuris pats ilgą laiką žaidė futbolą įvairiose žemesnėse Vengrijos futbolo lygose. Payzdžiui, praėjusiame Vengrijos futbolo čempionate 3 vietą užėmė vos 2014 m. premjero gimtajame Felčut miestelyje, kurio populiacija šiandien yra apie 1800 gyventojų, įkurtos žymiausio Vengrijos futbolininko vardu pavadintos Ferenco Puškašo futbolo akademijos komanda.
Investicijos į vengrišką futbolą neapsiriboja tik Vengrija. Buvo gausiai pradėta investuoti ir į vengrų bendruomenes artimajame užsienyje, kur istoriškai susiformavo didžiulės vengrų bendruomenės: Slovakijoje (0,458 mln.), Rumunijoje (1,127 mln.), Serbijoje (0,253 mln.). O pastaraisiais metais pradėta investuoti ir mažesnes vengrų bendruomenes turinčiose valstybės. Pavyzdžiui, 2016 m. vienas įtakingiausių Vengrijos oligarchų, Viktoro Orbano artimas sąjungininkas bei Ferenc Puškaš akademijos vadovas Lorinc Meszaros kartu su vietos verslininku Ivanu Mestrovičiumi už simbolę 1 kunos (apie 13 euro centų) sumą nusipirko didžiąją 280 tūkstančių eurų vertės Kroatijos „Osijek“ klubo akcijų dalį, tuo pačiu įsipareigojant padengti organizacijos skolas.
Bačka Topola miestas tapo vengriškų investicijų į futbolą objektu Serbijoje. Nors šiaurinio šalies regiono Voivodinos sostinė ir kultūrinis centras yra Novi Sadas, tačiau būtent Bačka Topola yra vienas iš didžiausių vengrų miestų Serbijoje. Čia gyvena 33 tūkstančiai gyventojų, iš kurių vengrai sudaro 58 % arba apie 19 tūkstančių miesto gyventojų (palyginimui, serbų čia gyvena apie 10 tūkstančių ir tai sudaro apie 30 % miesto populiacijos). Miesto pavadinimas susideda iš dviejų žodžių neatsitiktinai: regione yra nemažai gyvenviečių, kurių pavadinimų sudedamoji dalis yra žodis „topola“ arba lietuviškai tiesiog „topolis“. Todėl būtent žodis Bačka, referuojantis į šį regioną, išskiria šią Topolą iš kitų.
2018 m. spalio 27 d. Bačka Topola mieste, 5,5 hektarų dydžio vietos valdžios futbolo komplekso statybai skirtame sklype, buvo atidaryta futbolo akademija. Atidaryme dalyvavo pats Viktoras Orbanas, taip pat Voivodinos vengrų aljanso prezidentas, Vengrijos ir Serbijos futbolo federacijų atstovai. Į akademijos kompleksą, kuris yra vienas moderniausių visoje Serbijoje, Vengrijos futbolo federacija investavo 9.5 milijono eurų. Šis kompleksas apima centrinį stadioną, kuris buvo pastatytas dar ketvirtajame praėjusio šimtmečio dešimtmetyje ir šiandien, po rekonstrukcijos, talpina 5000 žiūrovų, taip pat įvairias kitas šiuolaikiškai futbolo infrastruktūrai reikalingas patalpas.

Nuotraukoje: Būsimas „Bačka Topola“ stadionas, kurio statybų pabaiga planuojama 2021 m.
„Bačka Topola“ tapo Serbijos vengrų bendruomenės pasididžiavimu ir aplink save subūrė augančią fanų bendruomenę, pasivadinusia „Blue Betyars“, nors ultromis savęs kol kas jie nevadina. Pirmą kartą spaudoje jie buvo pastebėti dar 2018 m. lapkričio mėnesį žaidžiant Serbijos taurės rungtynės Belgrade su „Crvena Zvezda“, kuomet Marakanos stadiono svečių fanų sektoriuje susirinko apie 50 mėlyna ir balta spalvomis apsirengusių bei vengriškai dainuojančių fanų. Tiesa, paminėtina, kad tos rungtynės didesnio susidomėjimo Serbijos sostinėje nesulaukė, nes net ir „Delije“ sektoriuje susirinko vos 400 ultrų.
Tačiau jau debiutiniame sezone komandai taip aktyviai įsitraukus į kovą dėl aukščiausių vietų, praėjusią vasarą giliomis ultrų tradicijomis pasižyminčioje Serbijoje buvo pastebėtas „Blue Betyars“ vengriškumas. Liepos 31 dieną prasidėjusio Serbijos futbolo čempionato pirmojo turo rungtynėse „Bačka Topola“ namuose 2-2 sužaidė su „Vojvodina“. Mačui vykstant be žiūrovų, aistros užvirė socialiniuose tinkluose. Prieš rungtynes, vienoje iš su „Blue Betyars“ fanais siejamų platformų socialiniuose tinkluose rungtynės su „Vojvodina“ buvo pavadintos pietų derbiu. Kadangi Voivodinos regionas yra Serbijos šiaurėje, vengriško žodžio „dėlvidek“, reiškiančio „pietų žemė“, panaudojimas referavo į vengrišką regiono žemėlapio sampratą. Serbijos žiniasklaidoje šis teiginys sulaukė didžiulė dėmesio ir pradėjo lietis kritikos strėlės kaltinant vengrus separatizmu. Tuo tarpu patys „Blue Betyars“ savo oficialiame „Facebook“ puslapyje atskiru pranešimu pasiaiškino, kad „del“ – pietūs yra pietinė vengrų tautos gyvenamoji dalis, todėl šis žodis vengrų tarpe yra dažnai naudojamas ir labiau atspindi kultūrinę nei politinę erdvės sampratą. Todėl įvykio eskalacija buvo priskirta žiniasklaidai, kadangi, kaip teigia patys „Blue Betyars“, dėl klubo sėkmingos ir efektyvios veiklos atsirado nemažai pavydinčiųjų, nors, anot fanų, tiek jie, tiek klubas dirba Serbijai. Tuo tarpu didieji Serbijos ultrų atstovai nuo aštresnių pasisakymų susilaikė ir aistros, panašu, nurimo.

Nuotraukoje: „Bačka Topola“ - „Voždovac“ 2:2 (10.11.2019)
Nepaisant sėkmės praėjusiais metais, naujasis sezonas komandai kol kas klostosi sudėtingai: po 6 turų su 8 taškais „Bačka Topola“ užima 10 vietą, nuo pirmoje vietoje esančios „Crvena Zvezda“ atsilikdama jau 10 taškų. Europos fronte kol kas viskas pačių „Bačka Topola“ rankose: pirmajame Europos lygos atrankos etape įveikta 2-0 Hincešti „Petrocub“, o rugsėjo 17 dieną klubas žais su Bukarešto „FCSB“, kuri praeityje buvo žinoma kaip „Steaua“. Sėkmės atveju, trečiajame atrankos į Europos lygą etape lauktų susitikimas su Libereco „Slovan“ ir „Riterių“ mačo nugalėtoju.