Dažnai kalbama, jog vaikų futbole rezultatai neturėtų būti fiksuojami, turnyrinės lentelės viešinamos, o rezultatyviausi žaidėjai išskiriami. Juk tokiame amžiuje vaikams svarbiausia tobulėti, o ne kovoti dėl trijų taškų.
Visgi vaikų rungtynės vyksta ir jose kažkuri komanda žaidžia geriau. Įsivaizduokite vaikų komandą, kuri varžovus šluoja dviženkliu įvarčių skirtumu. Tai iššūkis ne tik parlaiminčios komandos treneriui, bet ir laiminčios.
Būtent tokia buvo 87-ųjų kartos „Barcelona“ apie kurią jų tuometinis treneris Tito Vilanova sakė: „Buvo rungtynių, kai jie pirmaudavo 3:0 jau trečiąją minutę. Pamenu, kaip prieš pertrauką atsisukau į asistentą ir klausiau, ką jiems dabar sakyti rūbinėje, kokią užduotį jiems duoti, juk jie buvo priekyje jau 8:0“.
„La Masia“ akademijos 87-ųjų karta įvardijama kaip labiausiai dominavusi vaikų futbole. Net tokio lygio akademijos kaip „La Masia“ negali užtikrinti, jog kiekvienais metais parengs po vieną top lygio žaidėją. Tad viena žvaigždė kartoje – jau puikus rezultatas. Šioje kartoje buvo trys būsimos žvaigždės: Messi, Pique ir Fabregas. Kokia tai buvo vaikų komanda?
Į „Barcelona“ akademiją pirmas atkeliavo Gerardas Pique. Jo senelis, įtakingas klubo narys, vėliau tapęs „Barcelona“ viceprezidentu, svajojo, kad anūkas rungtyniaus pagrindinėje komandoje. G. Pique vos gimus gavo ypatingą, pirmąją dovaną nuo senelio – tapo socio, ofiacialiu „Barcelona“ klubo nariu. Tai, dažnu atveju, iš kartos į kartą perduodama tradicija palaikyti Katalonijos klubą ir būti jo oficialiu nariu.
Vėliau prie komandos prisijungė Cescas Fabregasas. Jis pradėjo treniruotis mažame Katalonijos mieste Mataro. Kai jo miestelio komanda žaisdavo su „Barcelona“, Fabregasas būdavo paliekamas ant suolo. Taip treneris siekė išsaugoti savo talentingiausią futbolininką ir paslėpti jį nuo „La Masia“ akių. Visgi „Barcelona“ skautai greitai aptiko jaunąjį talentą ir netrukus Fabregasas prisijungė prie Pique ir kitų naujų komandos draugų.
Messi prie kompanijos prisijungė vėliausiai. 2000 metais atkeliavęs paauglys debiutavo tik po metų. Pique prisimena, jog argentinietis buvo toks smulkus, kad komandos draugai treniruočių metu bijojo prie jo prisiliesti ir taip jį sužeisti. Tačiau būsimasis geriausias pasaulio futbolininkas greitai ėmė demonstruoti savo talentą ir „maudyti“ tiek savo komandos draugus, tiek varžovus. Dėl mažo ūgio, bet neįtikėtinai gero judėjimo su kamuoliu futbolo aikštelėje Messi buvo pramintas „La Pulga“ (blusa liet.). Nepaisant puikaus žaidimo, Messi adaptacija užtruko tiek dėl kalbos barjero, tiek dėl būdo savybių ir sveikatos problemų.
Kaip prisimena Fabregasas, komandos draugai manė, jog Lionelis nekalbantis. Iki tol, kol neatsirasdavo kamuolys prie kojų. Tuomet niekam nelikdavo abejonių, ką argentinietis veikia „Barcelona“ talentų kalvėje.

Ši vaikų ekipa aikštėje neturėjau sau lygių. Jie nepralaimėjo daugiau nei 4 metus, nors žaidė vyresnio amžiaus čempionatuose. Nors tokiame amžiuje vieneri metai suteikia labai didelį pranašumą, net ir tai nestabdė 87-ųjų kartos. Jie nuolat laimėdavo 7-8 įvarčių skirtumu. „Tokios kartos daugiau niekada nebus. Kiekvienoje pozicijoje žaidė neįtikėtini talentai“ – sakė buvęs jų treneris Alexas Garcia.
Kuo daugiau komanda treniravosi, tuo buvo nuobodžiau. Vienerios rungtynės baigėsi rezultatu 32:0, komandos atakuojantys žaidėjai pelydavo po 40 įvarčių sezone. Galiausiai 2003 metų gegužę komanda laimėjo Katalonijos taurę, finale įveikę „Espanyol“. Prieš finalą Messi gavo traumą, tad turėjo žaisti su veido kauke. Visgi pirmosiomis minutėmis jam buvo ant tiek nepatogu, jog jis ją nusiėmė ir be jos pelnė du įvarčius. Komanda laimėjo 4:1.

Tiesa, 2011 - 2014m. visi trys talentai vėl vilkėjo blaugrana marškinėlius ir kartu žaidė Barselonoje.
87-ųjų kartos „Barcelona“ komandos atstovai, be jau minėtų trijų žvaigždžių, irgi tapo futbolininkais. Frank Songo'o bandė laimę „Premier“ ir „La Liga“ klubuose, Marcas Valiente rungtyniavo „Sevilla“ „Valladoid“ ir „Partizan“ ekipose, Victoras Vazquezas – „Brugge“.
Dauguma kitų šios komandos futbolininkų žaidė ir vis dar žaidžia žemesnėse Ispanijos lygose.